1. Wojewoda:
1) reprezentuje Radę Ministrów na uroczystościach państwowych i w czasie
oficjalnych wizyt składanych w województwie przez przedstawicieli państw
obcych;
2) współdziała z właściwymi organami innych państw oraz międzynarodowych
organizacji rządowych i pozarządowych, na zasadach określonych przez ministra
właściwego do spraw zagranicznych.
2. Wojewoda jest informowany o służbowym pobycie członków Rady Ministrów
w województwie.