1. Urządzenie eksploatuje się zgodnie z warunkami określonymi w dokumentacji odbiorczej, o której mowa w § 18 ust. 2 i 3. 2. W przypadku warunków eksploatacji urządzenia, takich jak:
1) podnoszenie i przenoszenie osób przez urządzenie, które nie zostało do tego celu zaprojektowane i wytworzone,
2) podnoszenie i przenoszenie ładunków przez dwa lub więcej urządzeń,
3) eksploatacja urządzenia w warunkach kolizyjnych,
4) brak możliwości obserwacji przez osobę obsługującą całej drogi, jaką pokonuje ładunek,
5) eksploatacja urządzenia w pobliżu napowietrznych linii elektroenergetycznych
– eksploatujący opracowuje szczegółowe warunki eksploatacji, opisujące czynności organizacyjno-techniczne podejmo- wane w celu zminimalizowania ryzyka związanego z eksploatacją urządzenia. 3. W przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, eksploatujący uzgadnia z WDT szczegółowe warunki eksploatacji.
Treść przepisu