1. Egzamin eksternistyczny z danych zajęć edukacyjnych rozpoczyna się z chwilą zapisania przez przewodniczą- cego zespołu nadzorującego, w widocznym miejscu, czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy. 2. W czasie trwania egzaminu eksternistycznego z danych zajęć edukacyjnych zdający nie powinni opuszczać sali, w której odbywa się egzamin. W szczególnie uzasadnionych przypadkach przewodniczący zespołu nadzorującego może zezwolić zdającemu na opuszczenie sali, w której odbywa się egzamin, po zapewnieniu warunków wykluczających możli- wość kontaktowania się zdającego z innymi osobami, z wyjątkiem osób udzielających pomocy medycznej. 3. W czasie trwania egzaminu eksternistycznego z danych zajęć edukacyjnych w sali, w której odbywa się egzamin, mogą przebywać wyłącznie zdający, przewodniczący i członkowie zespołu nadzorującego, osoby, o których mowa w § 17 ust. 4, a także jako obserwatorzy egzaminu:
1) przedstawiciele:
a) ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania,
b) Centralnej Komisji Egzaminacyjnej,
c) kuratora oświaty;
2) osoby upoważnione przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. 4. Podczas egzaminu eksternistycznego z danych zajęć edukacyjnych zdającym nie udziela się żadnych wyjaśnień doty- czących zadań egzaminacyjnych ani ich nie komentuje.