1. Radny przed objęciem mandatu składa ślubowanie:
„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec
Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego,
czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej
powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw
Rzeczypospolitej Polskiej”.
Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania:
„Tak mi dopomóż Bóg”.
2. (uchylony)
3. Radny nieobecny na pierwszej sesji rady powiatu oraz radny, który uzyskał
mandat w czasie trwania kadencji, składa ślubowanie na pierwszej sesji, na której jest obecny.