W terminie do dnia 15 lipca każdego roku następującego po roku otrzymania wsparcia finansowego minister, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 4 lit. a–b oraz d–k, oraz dyrektor ORPEG dokonują oceny efektów realizacji Programu i składają ministrowi właściwemu do spraw oświaty i wychowania sprawozdanie zawierające:
1) zestawienie ilościowo-wartościowe wydatków dokonanych w ramach Programu przez szkoły, dla których ten minister jest organem prowadzącym;
2) ocenę stopnia realizacji przez te szkoły zadań wynikających z udziału w Programie;
3) charakterystykę problemów i barier w realizacji Programu. Dziennik Ustaw – 12 – Poz. 1883