1. Przed podjęciem służby funkcjonariusz składa pisemne ślubowanie
następującej treści:
„Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Służby
Celno-Skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej,
przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego
porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania oraz
strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także
przestrzegać zasad etyki zawodowej.”.
2. Do treści ślubowania, o którym mowa w ust. 1, funkcjonariusz może dodać
słowa: „Tak mi dopomóż Bóg.”.