1. Wpływy z opłaty skarbowej:
1) (uchylony)
2) uiszczanej gotówką, są wpłacane na rachunek budżetu gminy, na obszarze której
ma siedzibę podmiot, który dokonał czynności urzędowej albo wydał
zaświadczenie lub zezwolenie, z zastrzeżeniem ust. 2;
3) (uchylony)
4) w pozostałych przypadkach są wpłacane na rachunek budżetu gminy, na obszarze
której jest położony właściwy miejscowo organ podatkowy.
2. Jeżeli podmiotem, który dokonał czynności urzędowej albo wydał
zaświadczenie lub zezwolenie, jest wójt (burmistrz, prezydent miasta) lub upoważniony przez niego podmiot, wpływy z opłaty skarbowej uiszczanej gotówką są wpłacane na rachunek budżetu tej gminy.