Mandat członka organu izby lekarsko-weterynaryjnej wygasa wskutek:
1) śmierci;
2) zrzeczenia się mandatu;
3) skreślenia z rejestru członków izby lekarsko-weterynaryjnej;
4) odwołania przez organ, który dokonał wyboru;
5) utraty obywatelstwa polskiego;
6) ukarania prawomocnym orzeczeniem sądu lekarsko-weterynaryjnego na kary określone w art. 46 ust. 1 pkt 2 i 3;
7) skazania prawomocnym wyrokiem na karę dodatkową pozbawienia praw publicznych lub zakazu wykonywania zawodu lekarza weterynarii.