1. Komisja działa na posiedzeniach zwoływanych stosownie do potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz na kwartał. 2. Przewodniczący Komisji zwołuje posiedzenia Komisji:
1) z własnej inicjatywy;
2) na wniosek ministra, zespołu Komisji albo co najmniej 3 jej członków. 3. Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji wraz z informacją o jego miejscu, terminie i proponowanym porządku obrad oraz z materiałami przeznaczonymi do rozpatrzenia albo wskazaniem sposobu dostępu do tych materiałów wysyła się człon- kom Komisji na wskazane przez nich adresy poczty elektronicznej co najmniej 7 dni przed terminem posiedzenia. 4. W posiedzeniu Komisji, poza jej członkami, mogą uczestniczyć osoby sprawujące obsługę Komisji. 5. Na zaproszenie przewodniczącego Komisji w posiedzeniu Komisji mogą uczestniczyć osoby niebędące członkami Komisji, których obecność jest uzasadniona ze względu na przedmiot spraw rozpatrywanych na posiedzeniu. 6. Przedstawiciel ministra biorący udział w posiedzeniu Komisji zgodnie z art. 34 ust. 5 ustawy może zwracać się do Komisji o przekazanie informacji lub wyjaśnień w sprawach będących przedmiotem jej prac. Jeżeli informacje lub wyjaś- nienia mają być przekazane w formie pisemnej, przedstawiciel ministra wyznacza termin ich przekazania. 7. Komisja może rozstrzygać sprawy w drodze korespondencyjnego uzgodnienia stanowisk (tryb obiegowy).