Odszkodowanie za okres wypowiedzenia miesiąc + odprawa jednomiesięczna.
[quote]Ile czasu ma pracodawca aby wystawić świadectwo pracy? I ile czasu na wypłaty? Raczej z doświadczenia innych pracowników on ma to w czterech literach więc najpierw inspekcja pracy czy od razu iść z tym do prawnika i do sądu pracy?
2980 przychodziło mi co miesiąc na konto.
To mi należy się 2980 odszkodowania + 2980 odprawy dobrze zrozumiałam? Czy jakoś inaczej to jeszcze jest liczone[/quote]
ŚWIADECTWO powinien wysłać w ciągu 7 dni , odszkodowanie najpóźniej w terminie wypłaty wynagrodzenia za ostatni miesiąc pracy o ile rozwiązanie umowy w trybie było adekwatne = pracodawca dopuścił się ciężkiego wykroczenia podstawowych obowiązków wobec pracownika.
[quote]Tak było uzasadnione, gdyż wielokrotnie nieterminowo wypłacał wynagrodzenia.
Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem ani wynagrodzenia ani świadectwa.
Właśnie piszę skargę do państwowej inspekcji pracy opisałam sytuację oraz takie sformułowanie
Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam
*Zaległego wynagrodzenia za wrzesień
*Ekwiwalentu za urlop
*Świadectwa pracy
Czy mogę również dodać
Odszkodowanie za okres wypowiedzenia + odprawa? Czy tego się nie pisze??[/quote]
Możesz dopisać - będzie jak znalazł do sądu.
[quote]A czy odprawa też mi się należy??
Odszkodowanie na pewno, ale odprawa - na jakieś podstawie albo coś.[/quote]
Sąd Najwyższy w uchwale z 2 lipca 2015 r. (sygn. akt III PZP 4/15, OSNP 2016/1/1)
jeśli pracownik rozwiązuje umowę o pracę ze względu na ciężkie naruszenie wobec niego przez pracodawcę podstawowych obowiązków, to czyni to z powodu zachowania pracodawcy, co uzasadnia twierdzenie, że jest to przyczyna rozwiązania stosunku niedotycząca pracownika także w rozumieniu art. 1 ustawy o zwolnieniach grupowych. Dlatego, jeśli pracownik rozwiązuje z tego powodu stosunek pracy, to zrównanie przez art. 55 § 3 K.p. skutków takiego rozwiązania ze skutkami wypowiedzenia umowy o pracę, powinno dotyczyć także prawa do odprawy z art. 8 ustawy o zwolnieniach grupowych (...)".
Na podstawie tej uchwały , bo przepisu bezpośredniego który by przyznawał takie prawo nie ma

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka