Obecność przy samym otwarciu i ogłoszeniu testamentu faktycznie nie jest obowiązkowa, ale z reguły wiąże się to ze sporządzeniem od razu protokołu dziedziczenia oraz aktu poświadczenia dziedziczenia, przy których muszą być obecni wszyscy spadkobiercy ustawowi i testamentowi. W takim wypadku Pani nieobecność zablokuje możliwość uzyskania aktu poświadczenia dziedziczenia.
Proponuję zapytać siostrę, czy ma to być tylko otwarcie i ogłoszenie testamentu, czy również akt poświadczenia dziedziczenia. W obu przypadkach - poinformować Kancelarię Notarialną o swojej nieobecności, co by nie marnować rodzinie i notariuszowi czasu.
Jak rozumiem Pani rodzic będący dzieckiem babci już nie żyje?
[quote]Matka moja nadal żyje, ale od wielu lat były z babcią w konflikcie, babcia wielokrotnie powtarzała że po to spisuje testament żeby moja matka po jej śmierci nic kompletnie nie dostała.
Nie mam na ten temat informacji, oprócz wiadomości SMS od siostry o terminie odczytania testamentu, a przyznam szczerze że nie chce się z nią kontaktować w żadnej, kwestii, skoro napisał Pan że powinnam być na odczytaniu to pojadę, jeśli to spowoduje że w końcu będę mogła zamknąć rozdział pt. siostra, to lepiej mieć to za sobą.[/quote]

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka