Przede wszystkim nie jest spełniony warunek 30 lat samoistnego posiadania w złej wierze.
[quote]Dlatego tez pytałem czy użytkowanie ojca teścia tez się w to wlicza. Sam teść korzysta z tej części od 26 lat i nadal to będzie robił. Może złożyć wniosek do sądu za cztery lata - to nie problem.
Najważniejsza kwestia to kwestia podatków. Działka ma właściciela ale nie znam numeru KW i nie wiem czy KW w ogóle jest założona.[/quote]
Cóż nie było konkretnych dat odnośnie jego ojca, więc przeoczyłem ten fakt. Może doliczyć - jeśli łączny czas posiadania wyniesie przynajmniej te 30 lat. Płacenie podatków nie jest warunkiem koniecznym, ale bardzo by pomogło. Pytanie czy po złożeniu wniosku sąd uzna zgromadzone dowody by stwierdzić zasiedzenie. Trzeba też określić granice tego zasiedzenia, bo miara "na oko" nie zostanie raczej zaakceptowana.
[quote]Miarę zaznaczyłbym na mapie ewidencyjnej, która by się złożyło do wniosku.
Pytanie czy mimo iż teść opiekuje się częścią tej działki podobnie jak przed laty jego Ojciec to czy może wnioskować o całość tej działki tak jak widnieje ona w rejestrze? Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi[/quote]

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka