[quote]W połowie sierpnia otrzymałem od pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia[/quote]
Okres wypowiedzenia upłynie z ostatnim dniem listopada.
[quote]Dwa dni temu otrzymałem kolejne pismo od pracodawcy > wypowiedzenie warunków umowy o pracę. Szczegóły dotyczyły zmiany miejsca wykonywania pracy. Miejsce docelowe: filia firmy oddalona od miejsca mojego zamieszkania o około 500 km.[/quote]
2 dni czyli we wtorek 29 sierpnia
Skoro obowiązuje Cię 3 miesięczny okres wypowiedzenia to połowa okresu do którego musisz dać odpowiedź upływa w 46 dniu to sobota 14 października.
Do tego dnia musisz dać odpowiedź - oczywiście odmowną.
PRZEPIS PRAWNY:
§ 3. W razie odmowy przyjęcia przez pracownika zaproponowanych warunków pracy lub płacy, umowa o pracę rozwiązuje się z upływem okresu dokonanego wypowiedzenia. Jeżeli pracownik przed upływem połowy okresu wypowiedzenia nie złoży oświadczenia o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków, uważa się, że wyraził zgodę na te warunki; pismo pracodawcy wypowiadające warunki pracy lub płacy powinno zawierać pouczenie w tej sprawie. W razie braku takiego pouczenia, pracownik może do końca okresu wypowiedzenia złożyć oświadczenie o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków.
[quote]Czy w zaistniałej sytuacji należy mi się odprawa ?Pracodawca zatrudnia więcej niż 20 osób.[/quote]
W mojej opinii tak , pracodawca zdał sobie sprawę ze przy tak wskazanym powodzie - likwidacja stanowiska będzie musiał wypłacić odprawę z urzędu i wpadł na pomysł zmiany miejsca pacy wiedząc ze i tak nie wyrazisz zgody na taką zmianę co da mu prawo żeby uznać ze się współprzyczyniłeś do rozwiązania umowy a co za tym idzie zwolni się z wypłaty odprawy.
[quote]Które wypowiedzenie ma pierwszeństwo ?[/quote]
W okresie wypowiedzenia pracodawca może chcieć zmienić warunki umowy ale w tym wypadku nie zmienia to okresu wypowiedzenia. Po połowie czasu jaki masz na odpowiedź do końca okresu wypowiedzenia pracujesz na warunkach jakie obowiązują teraz , pracodawca co najwyżej może Cię wysłać w delegacje do filii oddalonej o 500km.
[quote]Połowę okresu wypowiedzenia, do którego pracownik może złożyć oświadczenie o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków pracy i/lub płacy w przypadku ich wypowiedzenia przez pracodawcę na podstawie art. 42 § 3 K.p. (wypowiedzenie zmieniające) wyznacza moment przypadający w połowie okresu liczonego od złożenia przez pracodawcę oświadczenia o wypowiedzeniu zmieniającym do upływu (końcowej daty) okresu wypowiedzenia, który przypada odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca. (...)".[/quote]
Stanowisko resortu pracy.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka