Znaczy - jak siedzisz ? , pracodawca zaproponował ci zmianę na piśmie ?
Na 3 miesiąc w roku może polecić ci inną prace ( stanowisko )jeżeli nie ma do niej przeciwskazań lmp , a ty masz odpowiednie kwalifikacje.
[quote]No nie mam płacone ani nie ma. L4 bo dopiero lekarza mam w przyszłym tygodniu. A pracodawca nie chce mi wypowiedzieć umowy. To jest kontynuacja tematu mojej lojalki. Pracodawca chce zmienić mi stanowisko i przenieść lojalkę[/quote]
nie rozumiem !!
Dlaczego siedzisz w domu jak nie masz zwolnienia lekarskiego i dlaczego nie masz płacone
Jakiego lekarza masz w przyszłym tygodniu.
[quote]Proste nie mam zwolnienia bo lekarza dopiero mam 7 września. Pracodawca nie wypowiada mi umowy tylko ciągle proponuje mi zmianę stanowiska a ja odmawiam i oni nie płaca mi bo nie mam zdolności.[/quote]
Nie przeszedłeś badań na kierującego i co ?
DOSTAŁEŚ ZMIANE STANOWISKA NA PIŚMIE ???
[quote]I nic zaklad nie chce rozwiązac umowy o prace bo mam lojalkę a zmianę dostałem na maila ale nie wyrażam na to zgody[/quote]
Zgłoś sie do PIP
Lub możesz wyrazić zgodę na nowe stanowisko , a po tygodniu wypowiedzieć umowę
Lojalki nie mogą przenieść bo dotyczy ona tylko szkolenia na stanowisko maszynisty , zresztą bez twojego podpisu jest nieważna , a teraz nie musisz wyrazić zgody na żadną lojalkę - odmowa jej zawarcia jest też podstawą do wypowiedzenia umowy o prace.
[quote]Dzwoniłem do PIP pani z pipu powiedziała mi ze nie mogą żądać zwrotu kosztów bo to niezdolność do pracy. Pracodawca wyliczył koszt na dzień dzisiejszy na 54tys. Z czego 42 tys to suma mojego wynagrodzenia a wypłaty miałem na poziomie 3500tys a przepracowałem rok wiec wyszło ze mam im oddać cala moją wypłatę plus inne koszta. Firma dodatkowo straszy mnie ze mogą mnie zwolnic z art52 !!!!! Nie mam pojęcia o co. I wtedy żądać kwotę do oddania. Potem byłem na rozmowie osobistej w pip, pan z pip powiedział ze mam nic z nimi nie podpisywać i to oni maja mi wypowiedzieć umowę. Potem dzwoniłem do adwokata powiedział ze mam się tym wogóle nie przejmować nawet jeżeli by dali kwit do zapłaty bo to nie oni o tym decydują a sąd . Ja już jestem w stanie depresji dosłownie i nie wiem co dalej..[/quote]
Masz już udzielone rady wiec stosuj sie do nich
Najlepiej jak złożysz skargę , wtedy PIP sie weźmie za pracodawcę
Możesz też poinformować pracodawcę ze składasz skargę - wtedy pewnie przyśpieszą z pismem wypowiadającym umowę , bo na razie próbują Cię zastraszyć.
[quote]Rozumiem. No sytuacja jest kuriozalna, że na siłę już dosłownie szukają jak wyciągnąć pieniądze. I ze nie chcą mnie zwolnić tylko wciskają lojalkę razem ze zmianą stanowiska.[/quote]

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka