[quote]może nakazać wybrać w innym terminie tzn . np. do końca okresu rozliczeniowego tj . w innym miesiącu?[/quote]
Może
PRZEPIS PRAWNY:
Art. 1512. § 1. W zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych pracodawca, na pisemny wniosek pracownika, może udzielić mu w tym samym wymiarze czasu wolnego od pracy.
§ 2. Udzielenie czasu wolnego w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych może nastąpić także bez wniosku pracownika. W takim przypadku pracodawca udziela czasu wolnego od pracy, najpóźniej do końca okresu rozliczeniowego, w wymiarze o połowę wyższym niż liczba przepracowanych godzin nadliczbowych, jednakże nie może to spowodować obniżenia wynagrodzenia należnego pracownikowi za pełny miesięczny wymiar czasu pracy.
§ 3. W przypadkach określonych w § 1 i 2 pracownikowi nie przysługuje dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych.
[quote]Kontynuując ten temat :
1.Czy w przypadku gdy ,pracodawca nakazał odbiór nadgodzin ale tylko w wymiarze 8 nadgodzin przepracowanych przez pracownika i pracownik ( nie znając przepisów ) zgodnie z tym poleceniem wykorzystał już czas wolny , a okres rozliczeniowy już minął , pracownik po upływie kolejnych 3 miesięcy zwracając się do pracodawcy i wykazując jego błąd , powinien, musi , otrzymać od pracodawcy należny mu czas wolny ( połowę już wykorzystanego czasu wolnego od przepracowanych nadgodzin) czy też pracodawca musi mu zapłacić odpowiednią kwotę stosunkowo do tych 4 niewykorzystanych godzin czasu wolnego ?
Dodam ,że praca w systemie równoważnym , a okres rozliczeniowy 3- miesięczny styczeń - marzec itd.[/quote]
To oznacza ,że pracodawca postąpił wbrew przepisom bo:
- nie oddał ( nakazał ) odebrać pracownikowi od razu 12 godzin czasu wolnego łącznie lub w jakimkolwiek podziale w okresie rozliczeniowym za przepracowane 8 nadgodzin tylko nakazał mu odebrać 8 godzin czasu wolnego za 8 nadgodzin bez dodatkowych 4 godzin czasu wolnego wynikających z przepisów , które przytoczyłaś .

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka