Nie ma obowiązku wskazywania ilości godzin pracy , nie ma też obowiązku składania dodatkowych wyjaśnień
Jeżeli złożyłaś zaświadczenie z gminy to nic więcej nie potrzeba.
PRZEPIS PRAWNY:
Art. 3. 1. Na wniosek zainteresowanej osoby właściwy urząd gminy jest obowiązany stwierdzić, zgodnie z art. 1, okresy jej pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym, wydając stosowne zaświadczenie w celu przedłożenia w zakładzie pracy.
2. Jeżeli organ, o którym mowa w ust. 1, nie dysponuje dokumentami uzasadniającymi wydanie zaświadczenia o pracy zainteresowanej osoby w indywidualnym gospodarstwie rolnym, zawiadamia ją o tej okoliczności na piśmie.
3. W wypadku, o którym mowa w ust. 2, okresy pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym mogą być udowodnione zeznaniami co najmniej dwóch świadków zamieszkujących w tym czasie na terenie, na którym jest położone to gospodarstwo rolne.
Ustawa z dnia 20.07.1990 r. o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy
[quote]Mimo wszystko kadry Izby Administracji Skarbowej po konsultacjach z prawnikiem stwierdziły że mam złożyć takie dokumenty wyjaśniające, w których opisze jakie prace wykonywałam i w jakim czasie. Co mam teraz z tym zrobić? Kadry stwierdziły że sprawą zajmą się dopiero po otrzymaniu tego dodatkowego pisma. Nie ukrywam, że wolałabym sprawę załatwić polubownie, stąd moja chęć spełnienia tego warunku i moje pytanie na forum. Dla kontekstu, takie złożyłam dokumenty dotychczas:
-postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia z gminy,
-oświadczenie w sprawie braku dokumentów,
-zeznania dwóch świadków,
-zaświadczenie o zameldowaniu z gminy,
-zaświadczenie o posiadaniu gruntów rolnych przez rodziców[/quote]
Gmina wydaje takie postanowienie z tego względu że nie prowadzi ewidencji pracy domowników w gospodarstwach. Dlatego dodałam zeznania dwóch świadków z miejscowości w której mieści się gospodarstwo z stwierdzoną zgodnością z podpisem przez Burmistrza. Jest taka możliwość, mówi o tym pkt. 3 Art.3 tej ustawy.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka