[quote]Mierzyłam natężenie hałasu aplikacją w telefonie, który nie jest przecież czułym urządzeniem i wykazało ponad 50 dB.[/quote]
"Czułość" działa w obie strony tzn. aplikacja potrafi też zawyżyć pomiar. Powinien być wykonany przez jednostkę akredytowaną do wykonywania pomiarów emisji hałasu, aparaturą posiadającą stosowną kalibrację i certyfikację. Zgłoszenie do ochrony środowiska w gminie. Jeśli pomiary wyjdą "w normie" to pozostanie droga cywilna o nadmiernie uciążliwą immisję z art. 144 kc.
[quote]A jak powinna wyglądać droga cywilna? Do jakiego urzędu się udać?[/quote]
Droga cywilna to zwykły pozew o ograniczenie immisji, które są uciążliwe. Z tym, że trzeba zebrać dowody na ich uciążliwość (poza badaniami choćby zeznania sąsiadów jeśli im tez przeszkadza zakład). Polecam poszukać podobne tematy o art. 144 kc na forum. Ochrona środowiska w zakresie hałasu to temat do zgłoszenia w urzędzie gminy, w stosownym wydziale - o ile jest co zgłosić. Uciążliwy hałas wcale nie musi przekraczać norm.
[quote]Znam ten problem, do niedawna sama miałam do czynienia z takim uciążliwym hałasem. Ale wtedy nie byłam świadoma, że rzeczywiście można coś z tym zrobić.. W takim przypadku pomiar hałasu to podstawa, ale musi być to wykonane odpowiednim sprzętem - nie telefonem.[/quote]

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka