Z tego co rozumiem długi miał umorzone ojciec.
Twoje długi są nadal wymagalne.
Długi za najem odpowiadaliście solidarnie (art. 688(1) kodeksu cywilnego).
[quote]No tak ale , najpierw zostały umorzone długi na lokalu przez prezydenta miasta, o umorzenie występował tato jako najemca, później ogłosił upadłość i tez zostały umorzone jego długi w całości ja mam teraz 20 lat wiec wg mnie jak ktoś wyżej! Komuś cos umarza to nie powinno się teraz tego ściągać ? Nie rozumiem tego
Przecież po to jest instytucja upadłości żeby "ktoś" miał możliwość "nowego startu" a dlaczego w takim razie ktoś inny ma mieć przez to "zepsuty start" wydaje mi się ze chyba takiego przypadku jeszcze w orzecznictwie nie było. Przynajmniej szukałem ale nie znalazłem.
Przecież po to jest instytucja upadłości żeby "ktoś" miał możliwość "nowego startu" a dlaczego w takim razie ktoś inny ma mieć przez to "zepsuty start" wydaje mi się ze chyba takiego przypadku jeszcze w orzecznictwie nie było... Przynajmniej szukałem ale nie znalazłem[/quote]
Wydaje mi się, że nie rozumiesz pojęcia solidarnej odpowiedzialności za długi z najmu.
Gdyby ojciec nie ogłosił upadłości konsumenckiej dług można by egzekwować zarówno od niego jak i od Ciebie (w całości od dowolnego z was). Ponieważ ojciec ogłosił upadłość dług można egzekwować wyłącznie od Ciebie.
Twoja sytuacja nie uległa zmianie - zarówno przed ogłoszeniem przez ojca upadłości jak i obecnie wierzyciel mógł egzekwować całość długu od Ciebie, tyle ze wcześniej mógł również egzekwować od ojca, a teraz tylko od Ciebie.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka