[quote]Witam w tym tygodniu miałem wypadek w pracy, co powinienem zrobić, mam złamany mały palec, poszedłem do chirurga który wystawił mi zwolnienie lekarskie, jakie kolejne kroki powinienem podjąć, ponieważ wiem, że zakład pracy ma 14 dni na sporządzenie protokołu wypadkowego, ale oni chyba za bardzo się tą sprawą nie chcą zajmować, czy zwolnienie lekarskie będzie płatne, nawet bez tego protokołu?, ogólnie co powinienem zrobić bo ja pierwszy raz miałem wypadek w pracy. Czy pracodawca ma obowiązek wystawić taki protokół czy może olać sprawę?[/quote]
Ty zgłaszasz wypadek pracodawcy - przełożonemu - kierownikowi , dopytaj być może macie wzór zgłoszenia jaki obowiązuje w firmie , jak nie to wzory są w necie , wydrukuj 2 egz. jeden żebyś miał potwierdzenie zgłoszenia
Płatne , ale bez protokołu 80%.
[quote]Czyli muszę iść do zakładu i zgłosić wypadek ?[/quote]
No tak , musisz zgłosić , pracodawca musi powołać komisje wypadkową.
A dokładniej - zespół powypadkowy, składający się z pracownika służby bhp i społecznego inspektora pracy, a jeśli takowego nie ma to w skład zespołu wchodzi przedstawiciel pracowników.
Twoim zadaniem jest niezwłoczne zgłoszenie przełożonemu faktu zaistnienia zdarzenia i w późniejszym czasie, jeśli będzie taka potrzeba, branie aktywnego udziału w postępowaniu powypadkowym.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka