[quote]Cześć. Mam prośbę i wiele pytań. Mama zmarła w maju, w maju również przyjęliśmy spadek po mamie ( ojciec i 4 dzieci) i okazuje się, że w banku jest zadłużenie na 31 tys. Czy możemy zmienić decyzje i spadek odrzucić?[/quote]
Jeśli przyjęła Pani spadek to nie ma odwrotu. Trzeba teraz przeprowadzić spis inwentarza po spadkodawcy, wyliczyć jego wartość i wykazać bankowi, że dług przekracza wartość spadku (jeśli przekracza).
[quote]Dziękuję za informację. Czy ma znaczenie to, w jakim mieście będę prosiła o spis inwentarza i czy takie usługi są gdzieś nieodpłatne? Jeszcze pozostaje zgłoszenie do urzędu skarbowego o przyjęciu spadku - czy mam to zrobić przed spisem inwentarza czy po? Noe wiem czy jest to od siebie zależne. Wczoraj byłam w us i mamy czas na zgłoszenie do 26.11.2023r. Boje się, że do tego czasu radca nie zdąży wszystkiego spisać.[/quote]
Spis sporządza komornik, wątpię czy ktoś zrobi to za darmo. Zgłoszenie do US wymaga wiedzy co się nabyło w spadku. Dobrze wybrać komornika z okolicy. Natomiast jak chodzi o radcę prawnego, który miał by pomóc w działaniu przed bankiem lokalizacja nie ma znaczenia.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka