[quote]Witam.

Mój problem polega na tym, że 03.01.2023 podpisałam umowę na salę weselną na sierpień 2024. Otrzymałam wtedy menu, które wg zapisu umowy stanowi integralną jej część. W dniu wczorajszym tj. 14.08.2023 byłam u właściciela sali i przedstawił mi menu, które rzekomo obowiązuje od 2023 r. Ale w umowie nie ma zapisu, że on zastrzega sobie prawo do zmiany menu. Czy wobec tego mam pełne prawo do odrzucenia jego propozycji menu i trzymania się tego, które otrzymałam 03.01.2023? Dodam, że podniósł mi pełne 10% wartości od talerzyka (20 zł) a nowe menu jest nieco okrojone (przekąski zimne to już tylko 6 dań a nie 7, II wydanie z 2 rodzajami mięs ma tylko jedną surówkę a wcześniej miało 2, kolejny przykład danie które jako dodatek miało makaron włoski, brokuł i czosnek jest zamienione na kaszę ...) Co o tym sądzicie? Proszę doradźcie co mam zrobić.[/quote]
Jeśli menu stanowi integralną część umowy, to jego zmiana możliwa jest jedynie za zgodą obydwu stron. Innymi słowy, o ile umowa tego nie przewiduje, nie masz obowiązku godzić się na nowe menu.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka