W opisanym przypadku pozostaje dochodzić praw przed sądem. Odpowiedź odnośnie prognozy na proces, jest niemożliwa na podstawie udzielonych informacji. Pytanie, jak brzmi umowa i jakimi dowodami dysponujesz, żeby potwierdzić fakty, o których napisałeś. Jeżeli jesteś w stanie wykazać, że wykonywałeś czynności w jakimś okresie i że miałeś za to otrzymać kasę, to będzie dobrze. Wiem, bo prowadziłem tego typu sprawy.
[quote]Dziękuję za odpowiedź. Mam umowę oraz są pracownicy firmy w której pracowałem, mogą być świadkami. Poszukam zatem pomocy u profesjonalisty. Sprawa wygląda tak: wysłałem dwa pisma z wezwaniem do zapłaty. Pierwsze przeszło bez odzewu, drugie po miesiącu przed sądowe wezwanie do zapłaty - był telefon z firmy i ustalenie terminu spotkania. Spotkanie miało miejsce w dniu wczorajszym – firma ma zweryfikować co wykonałem podczas zlecenia, oraz mam im dosłać rozliczenia pracy, bo podobno gdzieś zaginęły. Po weryfikacji mamy się spotkać ponownie za miesiąc i ustalić wysokość wynagrodzenia (nie było określone w umowie) oraz termin wypłaty.[/quote]
Jeżeli po tym czasie nie uzyskasz satysfakcjonującego rozstrzygnięcia, zapytaj prawnika o jego opinię co do ewentualnego procesu cywilnego. Jeżeli w ocenie profesjonalisty, jest o co kruszyć kopie, złóż pozew.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka