Fundusz Solecki to pieniądze wyodrębnione z budżetu miasta/gminy wiejskie w zamian za wyodrębnienie takich środków z budżetu państwa trafią jakaś tam kwota do danej jednostki. Jako sołectwo czyli społeczność miejscowości na zebraniu wiejskim decydujecie na co chcecie wydać te pieniądze, ale i tak dysponentem jest wójt /burmistrz i faktura jest na gminę za chodnik, zmywarkę czy inna rzecz. Zakupions rzecz czy wykonana inwestycja stanowi jej majątek może być przekazane do świetlicy czy jednostki OSP do używania na podstawie umowy użyczenia to praktyka gminy. Założenie fundacji czy stowarzyszenia nic tu nie zmieni. Moja propozycja brzmi zanim Pani podejmie tak poważny krok jak założenie stowarzyszenia wraz z innymi czy fundacji to proszę się zorientować jakie są tego konsekwencje. Czyli jakie obowiązki sprawozdawczość proszę zwrócić szczególną uwagę że tam jest pełna księgowość. Prowadzę fundację od 6 lat byłem prezesem kilku stowarzyszen w tym OSP I wiem ile to pracy i obowiązków. Środki na utrzymanie i prowadzenie tych podmiotów same się nie znajdą to jest ciężka i żmudną praca wymagająca dużej wiedzy i praktyki

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka