Darowizna w formie nieruchomości.

Moja babcia będzie przekazywała mi oraz mojemu ojcu mieszkanie w formie darowizny. Ojciec posiadał jeszcze brata (a ten syna, wraz z rodziną), jednak po jego śmierci, zostaliśmy tylko my z ojcem jako osoby, które ewentualnie mogą dziedziczyć spadek (oraz wspomniany syn zmarłego brata z rodziną).
Wraz z ojcem wpłaciliśmy pieniądze na wykup mieszkania przez babcię, ta zobowiązała się przepisać je na nas w równej połowie.
W tej sytuacji zastanawiamy się jak powinna brzmieć umowa darowizny, czy powinna być to darowizna ze służebnością, czy dożywociem.
Obawiamy się dwóch kwestii: babcia może żądać od nas opieki i pieniędzy na media, utrzymanie itp, czegoś, co wychodzi dalej poza 'zwykłą' opiekę nad starszą osobą, oraz tego, że w przypadku jej śmierci, syn od zmarłego brata, będzie miał prawo do spadku. Dodam także, że babcia będzie zamieszkiwać mieszkanie dożywotnio.
Jakie rozwiązanie będzie korzystniejsze, która z form dożywocie czy służebność, oraz czy nie jest bardziej wskazane przepisanie mieszkania jedynie na mojego ojca, które ja oraz mama, jako jedyne osoby (?) dziedziczą w razie jego śmierci? Czy w takim przypadku jakiekolwiek prawa do mieszkania przechodzą także na syna od zmarłego brata ojca?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka