Kredyt hipoteczny dla siostry.

Dzień dobry. Mój mąż chciałby pomóc swojej siostrze. Ona chce kupić dom, niestety ona musi się wstrzymać z kredytem na kilka miesięcy, więc wpadli na pomysł, że to my moglibyśmy wziąć kredyt, a ona za kilka miesięcy mogła by ten dom od nas odkupić lub zrobić przeniesienie kredytu. Co więcej, chce sprzedać dotychczasowe mieszkanie i kwotę że sprzedaży dać jako wkład własny. Ja nie jestem przekonana, ale oni twierdzą, że być może można zawrzeć u notariusza jakieś porozumienie, że ona zobowiązuje się ten kredyt spłacać i po kilku miesiącach ten dom od nas odkupić lub zrobimy przeniesienie kredytu. I teraz moje pytanie, jeśli nawet zobowiąże się pisemnie, to
1. co jeśli ona nie będzie spłacać tego kredytu lub nie będzie w stanie wziąć kredytu żeby kupić ten dom lub bank nie zgodzi się na przeniesienie? Czy wtedy my musimy ten kredyt spłacać czy pomimo pisemnych zapewnień u notariusza bank będzie z niej ściągał pieniądze?
2. Czy jeśli ona przeleje mężowi x zł na ratę kredytu a mąż ten kredyt spłaci to czy te pieniądze są traktowane jako darowizna i trzeba je jakoś zgłosić? Czy wpłata własna, którą siostra chce zrobić ze sprzedaży mieszkania też będzie traktowana jako darowizna?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka