Ograniczenie władzy rodzicielskiej - pytania do biegłych sądowych

Dzień dobry, mam następujący problem.
W lutym 2023 złożyłam wniosek o ograniczenie władzy rodzicielskiej ojcu dziecka. Głównie chodzi o to, iż ojciec nie wyraża zgody na diagnozstykę i leczenie (terapię) dziecka pod kątem spektrum, aspergera, adhd, nie wyraża zgody na szczepienia. Nie wyraża też zgody na wyjazd za granicę, ale najważniejsze jest to leczenie. Dodatkowo dziecko jest uzależnione od grania na telefonie (telefon jest od ojca, do grudnia nie miałam dostępu do family link, ale teraz nawet jak coś zablokuję,t o on mu odblokowuje i tak w święta z tatą dziecko siedziało do 8 h dziennie na telefonie i grach), ojciec neguje ten fakt i pogłębia problem podczas weekendów, ferii, wakacji itd. Ojciec dziecka mieszka 160 km od nas.

Na pierwszej sprawie sędzia wyprowadzała z błedu ojca dziecka (twierdził, że on nie chce przypinac dziecku latki, on nie chce iść diagnozować prywatnie, bo to będzie zła diagnoza, ostatecznie powiedział i napisał w piśmie przez swojego adwokata, że nie zgadza sie na diagnoze, bo dzieki temu ja będę mogła podwyższać alimenty).

Sędzia skierowała nas do OZSS, kolejna sprawa jest 8.01.24. Sedzia kazała przygotować pytania do biegłych, żeby mogła je biegłym przekazać. O jakie pytania dokładnie w tej sytuacji może chodzić? O co zapytać, by pomóc sobie zdobyć to prawo do leczenia dziecka?
Dziękuję za podpowiedzi.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka