Ustanie obowiązku alimentacyjnego.

Rocznikiem mam obecnie 21 l. W ubiegłym roku ukończyłem technikum zawodowe. Uzyskałem tytuł technika logistyka ale poległem na maturze. Pan ojciec płaci od 20 l alimenty w kwocie 200 zł jest pozbawiony praw rodzicielskich...słowem nie znam człowieka. Mama nigdy nie występowała o zwiększenie alimentów dawała radę wychować mnie sama. Przez obecny rok dorywczo pracowałem i miałem korki aby ponownie przystąpić do matury. Otrzymałem listem poleconym pismo od Pana ojca, który domaga się ode mnie zaświadczenia o kontynowaniu nauki inaczej złoży pozew do Sądu celem ustania obowiązku alimentacyjnego. Czy musze mu odpowiadać na takie pismo informując, że maju mam zamiar ponownie stawać do matury lub w kolejnym roku? ( bo tylko w okresie 3 l od ukończenia szkoły mogę przystąpić do egzaminu nieodpłatnie). Dodam, że w ciągu ostatnich dwóch lat jeszcze podczas mojej nauki mama straciła pracę ma problemy ze zdrowiem. Nie pracuje na etacie ( dorabia bez umowy żadnej) nie pobiera żadnych świadczeń. Ale razem dajemy jakoś radę bo musimy.
Moje pytanie czy muszę odpowiadać na pismo w jakikolwiek sposób?
czy Sąd może mimo wszystko odebrać mi alimenty w kwocie 200 zł ponieważ na chwile obecną nie podjąłem nauki?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka