Problem ze zwrotem kaucji.

Wypowiedziałam umowę o najem mieszkania na czas określony za porozumieniem stron. Według umowy miałam czas na wyprowadzkę do 31 października, jednak właściciel mieszkania zaproponował telefoniczne, że odda mi kaucję pod warunkiem, że wyprowadzę się do 30 września. Umowa zawierała zapis, że w wypadku przedterminowego wypowiedzenia umowy kaucja przepada. Najważniejsze pytanie: czy w takim wypadku właściciel powinien oddać mi kaucję czy to tylko jego dobra wola? Zobowiązał się do tego telefonicznie
Jeżeli powinien oddać kaucję to dalszy problem wygląda następująco:
Wprowadziłam się do mieszkania, które wymagało remontu (brudne białe ściany, drzwi, grzejniki). Umowa była zawarta przez biuro nieruchomości i posiadam protokół oraz dokumentacje fotograficzną, że ściany były brudne. Pomalowałam ściany na inny kolor za zgodą właściciela na własny koszt i dokonałam innych ulepszeń remontowych. Aktualnie właściciel twierdzi, że zgodził się na pomalowanie ścian, ale pod warunkiem, że wrócą do pierwotnego stanu (białego koloru), ponieważ malował to mieszkanie przed moją wprowadzką a zmiana koloru ścian to była moja fanaberia. Jako dowód ma faktury za farbę z tamtego okresu. Oczywiście protokół i dokumentacja fotograficzna temu zaprzeczają. Posiadam również e-mail, który dowodzi, że właściciel nie miał nic przeciwko przeprowadzenia remontu.
Posiadam również aktualny protokół z oddania mieszkania i nie ma w nim żadnych zastrzeżeń, ściany w dobrym stanie. Oddałam klucze, właściciel nie odbiera ode mnie telefonu. Czy właściciel może ode mnie żądać przywrócenia pierwotnego koloru, jeżeli wtedy ściany były brudne, a teraz są ładnie pomalowane i czyste? Jak odzyskać kaucję?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka