Jak uchronić się przed kradzieżą tożsamości?

Witam, mam takie nietypowe pytanie. Jak uchronić się przed kradzieżą tożsamości? Mój brat jest do mnie bardzo podobny (tylko nieco grubszy.) I sytuacja wygląda tak, że już od jakiegoś dłuższego czasu wiem, że zadłuża siebie jak tylko może. Wiem na pewno, że ma kredyt na 50 tysięcy, ale podejrzewam, że jest tego dużo więcej. Ostatnio na wspólnej rodzinnej poczcie zauważyłem tak samo, ze przychodzą same emaile od jakiś pożyczkodawców gdzie padają kwoty kilkaset tysięcy, wszelkie dofinansowania itp. - nie bez powodu przychodzą tylko takiej kategorii emaile.
Wiem tak samo, ze ojciec pomaga mu generować fałszywy obrót, czyli de facto jest bezrobotny a ojciec, który ma firmę 'sztucznie' generuje mu przychody, żeby pewnie dostawał jak najlepsze oferty kredytowe. W skrócie jestem przeciwieństwem brata, mam sporo oszczędności, zero kredytów - wiec z ojcem będą mieli dwie korzyści w jednym. Prawdopodobnie tez jest w posiadaniu zdjęć mojego dowodu osobistego + posiadaniu odcisków palców. Oczywiście mogę zrobić nowy dowód, ale czy to wystarczy? Przecież teoretycznie brat może zrobić to samo? Co mogę zrobić, żeby zabezpieczyć się przed takimi okolicznościami?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka