Jak uchylić sądowy zakaz zbliżania? A najlepiej jak go uniknąć?

Szanowni Państwo,
jestem osobą pokrzywdzoną przestępstwem stalkingu zagrożonym obecnie karą pozbawienia wolności do lat ośmiu.
W trakcie postępowania bliska mi osoba przyznała się do winy. Byłem wściekły więc nie cofnąłem wniosku o ściganie i ukaranie sprawcy.
Minęło jednak trochę czasu, szczerze porozmawialiśmy, wyjaśniliśmy sobie wszystko, ta osoba wyraziła skruchę, więc jej wybaczyłem i staramy się odbudować nasze relacje.
Z racji iż nękanie opierało się tylko na kilku anonimowych listach Prokurator zaproponował oskarżonemu dobrowolne poddanie się karze i orzeczenie grzywny i środka karnego zamiast kary pozbawienia wolności (Art. 37a kk).
Oskarżony złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze do Sądu i zaproponował kilka tysięcy grzywny oraz w ramach środka karnego orzeczenie świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym.
Na pierwszej krótkiej rozprawie Prokurator zaproponował jednak jako środek karny zakaz kontaktowania się. Powiedziałem wtedy że nie czuję takiej potrzeby, jednak prokurator stwierdził że świadczenie pieniężne na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym nie może być środkiem karnym w tej sprawie.
Na drugiej (dłuższej już) rozprawie Prokurator znów zaproponował zakaz zbliżania i kontaktowania się w ramach środka karnego. Pod wpływem emocji i presji Prokuratora zgodziłem się na taką propozycję.
Za kilka dni ma odbyć się ostatnia rozprawa na której ogłoszony zostanie wyrok. Nie chcę aby bliska mi osoba otrzymała zakaz zbliżania się czy kontaktowania ponieważ jej wybaczyłem i chcę mieć z nią znów dobre relacje.
Co mogę zrobić żeby Sąd nie orzekł tego zakazu? Czy wystarczy gdy przed samym ogłoszeniem wyroku powiem przed Sądem jako pokrzywdzony że pogodziłem się z oskarżonym i nie chcę takiego zakazu? Jak to zrobić żeby było to skuteczne? Czy Sąd weźmie pod uwagę moje zdanie skoro to ja jestem pokrzywdzonym i mnie to dotyczy?
Lub ewentualnie jeżeli Sąd mimo to orzeknie taki zakaz to jak mogę go później uchylić?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka