Dopłata za wodę.

Mam problem ponieważ wynajmuje mieszkanie z chłopakiem od 01.07.2023 roku. W dniu dzisiejszym właściciel poinformował nas że musimy zapłacić dopłatę za wodę ponad 530zl. Zaliczka na wodę jest w czynszu spółdzielni. Przed wynajmem prosiłam właściciela by zgłosił 2 osoby zamieszkałe w tym mieszkaniu ponieważ wcześniej mieszkała w nim tylko jego córka. Nie rozumiem tej kwoty dopłaty ponieważ w pisemnej informacji z rozliczenia jest adnotacja że w związku z takim odczytem zaliczka jest podniesiona. Po obliczeniu wyszło że gdybyśmy mieli taką zaliczkę cały czas to nawet byśmy mieli nadpłatę za wodę, a wychodzi na to że zaliczka była liczona jakby na jedną osobę stąd taka kwota ponad 530zl. Nie wiem czy dzwoniąc do spółdzielni w poniedziałek żeby dowiedzieć się ile jest zgłoszonych osób I jaki jest czynsz (ponieważ płacimy mu jedną kwotę za najem I czynsz) czy uzyskam taka informacje bezpośrednio z spółdzielni. Jeśli okaże się że jest za mało zgłoszonych osób stąd za mała zaliczka to czy musimy mu zapłacić to? I jak się ma kwestia w przypadku gdyby chciał zrobić aneks do umowy że zwiększa nam czynsz mimo że w umowie mamy zapis "kwota czynszu niezmienną do końca trwania umowy".

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka