Odszkodowanie

Na początku września w domu, w kuchni zaczął być lekko wyczuwalny zapach gazu. Instalacja gazowa jest nowa - założona ok 2 lata temu. Po kilku dniach, już trochę zdenerwowana, zadzwoniłam na pogotowie gazowe. Panowie przyjechali, sprawdzili instalację w domu i mówią, że wszystko jest ok. Jednak jak przyłożyli czujnik do ziemi to zaczęło pikać. I tak przystawiali, że doszli do tego, że gaz uchodzi z zewnątrz - tam gdzie na ścianie jest licznik i przyłączenie. Przyjechała ekipa, zaczęli rozkopywać i stwierdzili, że rura doprowadzająca gaz z ulicy do domu jest nieszczelna - odcięli tę rurę żeby ten gaz już nie leciał do domu. Następnego dnia przyjechała kolejna ekipa i dokopała się do tej rury, zrobili też dziurę w jezdni, żeby odciąć dopływ gazu. Jednak skończyła się im zmiana, zabrali zabawki i pojechali, mówiąc że wkrótce ktoś z drugiej zmiany przyjedzie. Po pół h wyszłam z domu i tam aż w oczy szczypało. Gaz sączył się z tej rury, śmierdziało jak diabli, w oczy piekło. Ja się nie znam ale kurde zaczęłam się bać czy to w końcu coś nie wybuchnie. Sąsiad kiepa rzuci itp. Zadzwoniłam na pogotowie gazowe i wysłali auto na sygnale - powiedzieli mi że to tak nie powinno wyglądać. W tym samym czasie przyjechała druga zmiana i w końcu odcięli ten gaz, zabezpieczyli i pojechali. Żeby nie przynudzać... wymienili tę rurę, w międzyczasie powiedzieli mi: "Pani ta rura jest dziurawa jak ser, te rury to już powinni dawno temu wymienić." Kopałam się z nimi jeszcze później z zasypywaniem tych dziur, ale już nie o tym.
Powiedźcie mi proszę, czy ja mogę się ubiegać o jakieś odszkodowanie od gazowni/pgnig itp. Przecież oni powinni sprawdzać te rury w miarę regularnie? To jest kurde niebezpieczne, jak wszystkie rury wyglądają tak w mojej okolicy to my siedzimy na bombie zegarowej. Przecież teoretycznie to mogło w każdej chwili walnąć, a jakbyśmy tego nie wyczuli zawczasu?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka