Zniesienie wspólności nieruchomości.

Sąd zniósł współwłasność nieruchomości i przyznał ją w całości mnie. Ja muszę spłacić pozostałych współwłaścicieli. Do sprawy włączył się też ZUS, który żąda spłaty hipotek ustanowionych na ich udziale. Poinformowali mnie wprost, że nie zwolnią hipotek jeśli zapłacę całość zasądzonej kwoty współwłaścicielom lub wpłacę ją do depozytu sądowego.
Od uprawomocnienia wyroku minęły już 2 miesiące. ZUS w końcu wysłał mi promesę o wykreśleniu hipotek, jeśli spłacę zadłużenie. Dowiedziałem się także który ze współwłaścicieli w ogóle jest dłużnikiem. Uczestnicy postępowania zignorowali moje wezwania o podanie numeru kont to wpłat. Nie wyobrażam sobie, abym był zmuszony płacić ponad 4 tys. zł, aby im dostarczyć pieniądze przekazem pocztowym, którego mogą nawet nie podjąć.
Zamierzam teraz zakończyć sprawy z ZUS, czyli spłacić hipoteki i uzyskać zgodę na ich wykreślenie. Wtedy wystąpił bym do sądu z wnioskiem o wpłatę pozostałej kwoty do depozytu sądowego.
Okazało się także, ze dłużnikiem jest jedna osoba, a hipoteki są na udziale obu współwłaścicieli (małżeństwo). I tu nawet gdybym miał te numery kont, to - jak mniemam - musiałbym odjąć kwotę zadłużenia od wypłaty dla rzeczywistego dłużnika.
Wniosek mam już wstępnie przygotowany, opisuję w nim wszystko co działo się dotychczas (korespondencja z uczestnikami i z ZUS, aby nie zostać posądzony o uchylanie się od spłaty). Uzasadnienie wklejam poniżej - mam nadzieję, że to wystarczy. Mogę prosić o waszą opinię?
Na dzień … pomimo skutecznych wezwań nie uzyskałem od uczestników postępowania numerów kont bankowych, na które miałbym dokonać wpłaty. Unikanie wskazania kont bankowych przez uczestników ma charakter intencjonalny mający na celu narażenie mnie na dodatkowe koszty (koszt dwóch przekazów pocztowych dla kwot w przedziale 60-100 tys. zł wyniesie bowiem 4.290,00 zł). Uczestnicy z premedytacją nie odpisują na kierowaną do nich korespondencję – nawet jeżeli nie posiadają kont bankowych również mieli czas na przekazanie takiej informacji. Zachodzi więc uzasadnione podejrzenie, iż także przekazy mogą nie zostać przez nich podjęte. Adres korespondencyjny uczestników został przez nich potwierdzony w toku postępowania.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka