Naruszenie dóbr osobistych.

Założyłem sprawę jako prywatny oskarżyciel osobie która naruszyła moje dobra osobiste.
Sprawa nie mogła się rozpocząć przez prawie rok ze względu na uniki oskarżonego (min. mataczenie z adresem swojego miejsca zamieszkania)...kiedy już doszło do pierwszej rozprawy pojednawczej oskarżony przyznał się do winy i zaproponował śmiesznie niską kwotę zadośćuczynienia. Nie zgodziłem się i sprawa weszła na wokandę.
Trwało to następny prawie rok, ze względu na wezwania świadków, urlopy, nieobecności pełnomocnika oskarżonego itd. Generalnie odczułem to w ten sposób, że to ja jestem wszystkiemu winien ponieważ generalnie wszystko toczyło się pod dyktando pełnomocnika osoby oskarżonej. Uczestniczyłem we wszystkich rozprawach w przeciwieństwie do drugiej strony.
Wreszcie nastąpił ten sądny dzień kiedy nie stawiłem się na rozprawę ze względów zdrowotnych (a miało to być już ostateczne rozstrzygnięcie) jednakże zabezpieczyłem się wysyłając w tym samym dniu email do sekretariatu wydziału z informacją, że nie będę w stanie stawić się na rozprawie. Jak się później okazało, sprawa została przez sędziego umorzona oraz dziwnym trafem mój email "podobno miał zaginąć po czym miał się odnaleźć w spamie".
Na domiar złego oczekując na wyznaczenie nowego terminu sprawy przez sędziego (z autopsji) minął termin na wniesienie skargi/zażalenia od umorzenia i wyrok się uprawomocnił
Składałem 1x wniosek do sądu o przywrócenie terminu niestety bez pozytywnego zakończenia, później 2x wniosek do sądu odwoławczego i również bez pozytywnego zakończenia

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka