Likwidacja stanowiska pracy.

Pracuję w pewnej firmie 9 miesięcy. W połowie sierpnia otrzymałem od pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia zgodnie z umową o pracę. Powód zwolnienia > likwidacja stanowiska pracy podyktowana spadkiem obrotów w firmie.
Wypowiedzenie zostało podpisane przez obie strony. To jednak nie koniec.
Dwa dni temu otrzymałem kolejne pismo od pracodawcy > wypowiedzenie warunków umowy o pracę. Szczegóły dotyczyły zmiany miejsca wykonywania pracy. Miejsce docelowe: filia firmy oddalona od miejsca mojego zamieszkania o około 500 km. W piśmie tym zostałem również poinformowany, że jeśli do połowy września nie wyrażę zgody na zmianę warunków pracy to mój okres wypowiedzenia zostanie skrócony do jednego miesiąca, czyli do końca września. W mojej opinii pracodawca ewidentnie, stara się manipulować okresem wypowiedzenia i maksymalnie go skrócić niezgodnie z umową o pracę, która została zawarta. To jednak moja prywatna opinia. Dlatego proszę o poradę.
Kolejne pytanie brzmi. Czy w zaistniałej sytuacji należy mi się odprawa ?
Pracodawca zatrudnia więcej niż 20 osób.
Które wypowiedzenie ma pierwszeństwo? Wypowiedzenie umowy o pracę ( podpisane przez obie strony ) czy zmiana warunków pracy.
Czy w przypadku gdybym znalazł nową pracę i zgodził się na skrócenie okresu wypowiedzenia to przysługuje mi odprawa ?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka