Praca w trakcie zwolnienia lekarskiego.

Jestem zatrudniony w korporacji (powyżej 1tys. osób w fabryce) na umowę, na czas nieokreślony.
W ostatnim czasie uległem wypadkowi - zerwałem ścięgno Achillesa.
Moje pytania:
1. Czy za zwolnienie lekarskie wystawione przez szpital jest 100%?
2. Czy ciągłość zwolnienia lekarskiego, o ile zostanie przedłużone przez innego lekarza również jest płatne 100%? (czy zachowanie ciągłości zwolnienia daje 100% wynagrodzenia)
3. Czy podczas zwolnienia lekarskiego mogę pracować? Otworzyć laptopa i odpisać parę e-maili itd.?
4. Podjęcie decyzji o pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego powoduje że łamię przepisy i tracę zasiłek chorobowy? Nawet jeśli to moja decyzja - są jakieś wyjątki w takich sytuacjach? (uszkodzenie nogi nie wpływa na prace umysłową - o ile już nie daje o sobie znać)
5. Pracodawca zasugerował abym nie przedłużał L4, wrócił do pracy na zasadzie że "się dogadamy". Przede mną rehabilitacja i padła propozycja pracy z domu przez najbliższe miesiące.
6. Wiadomo że w powyższej propozycji pracodawca jest w komfortowej sytuacji. Z czasem będzie wymagał więcej. Czy jest "złoty środek" w tej sytuacji?
7.Podczas rehabilitacji, ciągłości zwolnienia lekarskiego też mogę mieć 100% wynagrodzenia?
8. Jeżeli w trakcie zwolnienia lekarskiego odniosłem inne uszkodzenia, np. naderwany mięsień w nodze nie leczonej - to czy ubezpieczyciel również powinien wypłacić mi świadczenie?
9. Czy w mojej sytuacji powinienem skupić się na wykorzystaniu zwolnienia lekarskiego na maksa? (rehabilitacja to kilka tygodni)
10. Otrzymałem informację od pracodawcy, że po 30 dniach niezdolności do pracy muszę wykonać raz jeszcze badania do pracy. Czy po powrocie z zwolnienia lekarskiego, pracodawca może mnie zwolnić?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka