Urlop wypoczynkowy.

Witam serdecznie, z racji tego, że do PIPu, na infolinię jest ciężko się dodzwonić, pomyślałem, że może spróbuję również tutaj. Do rzeczy, jak wiadomo, co roku pracownik ma prawo do nie przerwanego, dwutygodniowego urlopu wypoczynkowego. No i na tym polega mój problem, ponieważ nie mam potrzeby go w tym roku wykorzystywać i byłaby to dla mnie zwykła strata czasu, jednak pracodawca upiera się, że muszę go wykorzystać, bo takie są przepisy i nic na to nie poradzi. Czytałem kodeks pracy, różne artykuły, faktycznie jest tam taki przepis a jednocześnie dowiedziałem się, że pracodawca nie może mnie zmusić do wzięcia urlopu (poza określonymi wyjątkami), co samo w sobie jest nielogiczne. Stąd moje pytanie, czy da się to jakoś obejść? Nie wiem, jakieś oświadczenie, porozumienie, żeby w razie czego pracodawca nie miał problemów z tego tytułu. Rozumiem, że nieprzerwany urlop wypoczynkowy w wysokości dwóch tygodni jest po to, bym mógł odpocząć ale to ja chciałbym decydować, czy chcę go wykorzystać a nie, że jest mi to narzucane z góry.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka