Prawo do widzenia z dzieckiem a inni domownicy.

Moja starsza siostra, mieszkająca wiele lat w Niemczech wzięła ślub we wrześniu 2022 roku. Rok wcześniej urodziła córkę. Miesiąc po ślubie odkryła, że jej mąż ma raka, którego ukrywał przez ponad rok czasu. Nie chce się poddać leczeniu i zaczął się psychicznie znęcać nad siostrą. Postanowiła czasowo wrócić do rodzinnego domu w Polsce, w którym mieszkam ja oraz moja mama. Oczywiście moja mama mieszka w sąsiednim mieście, więc praktycznie mieszkamy we dwójkę plus jej córka. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, mama ma 50% własności a my po 25%. Mąż chce się widywać z dzieckiem. Był już dwukrotnie, raz w miesiącu. Jego pobyt w naszym domu tworzy dla siostry a zwłaszcza mi niekomfortowe sytuacje. Rujnuje plan dnia, plany na weekend. Siostra nie wniosła jeszcze sprawy o rozwód.
No i chciałbym się zapytać czy takie spotkania są prawnie jakoś uregulowane? Czy ja mogę mu odmówić wejścia na nieruchomość jako współwłaściciel? Wiem, że nie mogę zabronić widywania się z dzieckiem, ale mogą się spotykać na neutralnym gruncie, np. plac zabaw, restauracja. Jego obecność bardzo mi przeszkadza.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka