Odszkodowanie za pogryzienie.

Cześć,
Znajoma dostała list polecony od sąsiadki pod tytułem "Ostateczne wezwanie do odszkodowania" - list prywatny, w którym wzywa ją do zapłaty odszkodowania 3000 zł za szkody wywołane przez jej psa na jej nastoletnim synu (koszt za zastrzyki oraz trauma i strach przed psami).
Kilka miesięcy temu do jej drzwi zapukali policjanci, którzy wystawili jej mandat za to, że jej pies ugryzł właśnie tego chłopca. 500 zł, mandat opłaciła bo chciała mieć spokój.
Nie ma dowodów na to, że to jej pies ugryzł chłopca a z tego co wiem to raczej spokojne ma dwa pieski.
Podobno rzekoma sąsiadka dowiedziała się na posterunku policji, że mandat został opłacony i jest to traktowane jako przyznanie się do winy (dowód).
Z plotek i obserwacji innych sąsiadów wiadomo, że rodzina tej właśnie sąsiadki to ludzie żyjący na garnuszku państwa (500+, zasiłki, jakieś dorywcze roboty na czarno).
Ja podejrzewam, że na tych 3000 zł się nie skończy, natomiast córka kobiety, która otrzymała list bardzo martwi się tą sytuacją.
Ja nie umiem jej doradzić. Może ktoś na tym forum wie jak wybrnąć z tego? Zignorować list, czekać na wezwanie sądowe, odwołać się od mandatu, poprosić o dowód w sądzie?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka