Jak złożyć wniosek do sądu o niewypłacone pieniądze przez pracodawcę?

Potrzebuję złożyć wniosek do sądu o niewypłacone pieniądze przez pracodawcę.
Podobno trzeba to zrobić poprzez stronę ministerstwa sprawiedliwości. Kompletnie się na tym nie znam i nie mogę znaleźć żadnego formularza, może ktoś miał z tym styczność i zechciałby mi pomóc?
Sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, pierwsza sprawa to sprawa pieniędzy które mi wisi (prawie 11 tys), przez nie płacenie czynszu lokal został zamknięty w połowie lipca i teraz się zastanawiam jakie będę miał szansę odzyskać te pieniądze.
Dodam że mam świadków że tam pracowałem oraz dowody w postaci nagrań z rozmów gdy rozmawiałem z nim o pieniądzach.
Druga sprawa jest taka że po wpisywał mi jakieś urlopy bez mojej wiedzy o których nawet nie wiedziałem.
Trzecia sprawa to od marca podpisałem umowę na cały etat, co się jednak okazało że w ZUSie byłem zarejestrowany na 1/4 etatu.
Nie tylko ja jestem w tej sprawie poszkodowanych, na wyższe kwoty są poszkodowani 3 innych pracowników.
Dowiedziałem się jeszcze że pracodawca przepisał samochód na swojego syna, prawdopodobnie po to żeby pozbyć się majątku.
Jest mi ktoś w stanie doradzić/pomóc?
Byłem u darmowego radcy prawnego, jedynie to mi doradziła żeby do sądu z tym iść.
Z góry dzięki!

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka