Rezygnacja z pracy przed zawarciem umowy.

Dzień dobry,
na okres wakacji postanowiłam zatrudnić się w tzw. call center. Wczoraj przeszłam szkolenie, na moim komputerze zostało zainstalowane mi odpowiednie oprogramowanie i dzisiaj był mój pierwszy dzień pracy. Czuję, że to nie dla mnie i będzie mi ciężko wytrzymać, ale nie wiem jak podejść do rezygnacji.
Umowę teoretycznie zawieram od dzisiaj, jednak dopiero dzisiaj dostałam maila z nią i jak się okazało muszę ją wydrukować, wypełnić i odesłać pocztą podpisaną w dwóch egzemplarzach (pracuję zdalnie z domu) po czym, jak podejrzewam, firma odeśle mi podpisany jeden z egzemplarzy, a jeden zostawi sobie. Taka procedura zajmie na pewno tydzień, a ja chciałabym zrezygnować już jutro.
Co jednak jeżeli w tym momencie zrezygnuję, a nie mam fizycznie podpisanej umowy? Czy mam prawo oczekiwać zapłaty i istnieje szansa, że ją otrzymam, czy bez umowy ani rusz?
Dodatkowo wcześniej została mi przesłana przykładowa umowa, ale dopiero dzisiaj, kiedy otrzymałam już właściwą dla siebie został mi przedstawiony załącznik do niej według którego mogę ponieść duże koszty w związku z źle przeprowadzaną ankietyzacją. Czy mam prawo w związku z tym jakoś się odwołać i nie podpisać umowy wcale, a otrzymać należną mi zapłatę za czas szkolenia i przepracowany czas?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka