Odzież ochronna BHP.

Witam wszystkich. Mam taki dylemat. Pracuję na dziale produkcji w firmie, wykonuje prace lekką, nie obsługuje żadnej maszyny, tylko montaż. Jako, że praca wymaga odzieży ochronnej dostaję takową od pracodawcy. I tu moje pytanie. Obuwie pracodawcy ma standard s1p i jest bardzo niewygodne, pocą się stopy i bolą po paru godzinach, już nie mówiąc o zapachu. Chciałem kupić sobie obuwie o tej samej klasie ochronnej lub wyższej ale wygodne, dopasowane do stopy i oddychające. Zgłosiłem taką chęć do przełożonego i dostałem odmowę. W przypadku posiadania innego obuwia chcą mnie odsunąć od obowiązków. Czy jest szansa na walkę o zmianę obuwia? Dodam, że nie mam zamiaru walczyć żeby pracodawca miał milion rodzajów, chciałbym kupić sobie własne, nie zależy mi na ekwiwalencie tylko na polepszeniu komfortu pracy. Nie jestem odosobnionym przypadkiem u mnie w firmie, ale głosy pracowników odbijają się jak od ściany u pracodawcy. Doradźcie proszę czy mogę zmienić obuwie, na jakich zasadach, na jakiej podstawie. Dodam jeszcze, że dział BHP umywa ręce, ponieważ cytuję "musielibyśmy certyfikaty sprawdzać" a tego zakładam im się nie chce. Dzięki za rady.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka