Rozbieżność w powierzchni działki w KW oraz w Ewidencji.

Mam taki problem.
W 2002 zakupiłem działkę o powierzchni 0.0301ha wraz z domem o powierzchni około 160m2. Taka powierzchnia działki widnieje KW, akcie notarialnym oraz w wypisie z rejestru gruntów z 2002 będącym załącznikiem do aktu notarialnego.
W akcie notarialnym, KW oraz wypisie jest również informacja o tym, że jest to działka zabudowana itd. Powiedzmy, że ta moja działa ma numer ewidencyjny 100/2. Sąsiednią działką jest działka 100/1. Jest to działka bez dostępu do drogi publicznej, działka ta ma służebność przejazdu przez moją działkę. Znajduje się na niej dom który jest ruiną. Działka ta jak i dom na niej się znajdujący były niezamieszkałe już gdy kupiłem swoją nieruchomość i nadal są nie zamieszkane. Działka tam ma w ewidencji wpisane "zabudowana rolna".
Obecnie starając się o dofinansowanie na wymianę źródła ogrzewania w domu zakwestionowano mój wniosek rozbieżnością w ewidencji.
Obecnie w ewidencji moja działa ma powierzchnią 0.0225ha oraz patrząc na przebieg granic w geoportalu mój dom nie znajduje się na mojej działce 100/2, tylko na działce 100/1. Brakujące 0.0076ha to właśnie powierzchnia mojego domu.
Aktualnie czekam na odpowiedź naczelnika wydziału ewidencji ze starostwa. Co jeszcze mogę zrobić w takim przypadku aby naprostować sytuację jeżeli naczelnik nie będzie mi w stanie pomóc?
W Internecie wyczytałem, że w przypadku rozbieżności ewidencji oraz KW za aktualny przyjmuje się stan z ewidencji, ale w tym przypadku mowa jest o całym domu który wyremontowałem i wraz z rodziną zamieszkuje od ponad 20lat (oraz za który cały czas płacę podatki).
Dodam, że nigdy nie dostałem żadnej korespondencji w sprawie rozgraniczenia lub innej ingerencji w granice działek.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za każdą poradę.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka