Brak wypłaty od 2 miesięcy.

Witam.
Pracowałem jako kierowca ciężarówki, mój pracodawca wpadł w problemy finansowe, z tego co mówi to urząd skarbowy zablokował mu konto firmowe. Pracodawca ogłosił nam że będzie ogłaszać upadłość, ale nie chciał nas zwolnić ze swojej winy tylko przymusił pracowników do rozwiązania umowy za porozumieniem stron (każdy chciał iść gdzie indziej do pracy żeby zarabiać, niż być fikcyjne zatrudnionym w firmie która nie wypłaci wynagrodzenia)
W chwili obecnej pracodawca jest mi dłużny wypłatę za czerwiec (nie wiem jak mam obliczyć zaległość, gdyż wypłata składała się z podstawy od najniższej krajowej, ale na konto przychodziło zawsze 3500zł, drugi przelew z delegacjami pracodawca obliczał go na podstawie czasu pracy w karcie kierowcy i części kopertowej, mam świadomość że ona przepadła)i lipiec byłem na okresie wypowiedzenia bez konieczności świadczenia pracy do tego mam do odbioru 10 dni zaległego urlopu.
Pracodawca przekazał mi że zależy mu na uregulowaniu wynagrodzeń dlatego 10 lipca złożył pismo o odblokowanie pieniędzy na wypłaty do naczelnika urzędu, ale nie otrzymał do teraz informacji zwrotnej.
Proszę o radę co zrobić w takiej sytuacji, zawiadomienie do PIP-u już złożyłem, czy jest jakąkolwiek szansa na odzyskanie wynagrodzenia?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka