Jakie są moje prawa, gdy jestem zwalniany z pracy?

no więc tak... jestem w mega dołku, bo szefostwo postanowiło się mnie pozbyć. Robiłem w tej firmie od 6 lat, i tak nagle, z dnia na dzień... zwolnienie. Przygotowali mi jakieś papiery, mówią, że z winy pracownika i coś tam jeszcze. Niby niby ale ja tam się nie znam, prawo to dla mnie czarna magia, więc stwierdziłem, że zapytam się was, bo na dlajurysty.pl zawsze ktoś pomoże, co nie?

Po pierwsze, to czy mogą mnie tak po prostu zwolnić? Czy nie powinni mi dać jakiegoś ostrzeżenia czy coś? Zawsze starałem się dawać z siebie wszystko, ale ostatnio było ciężko, bo miałem problemy w domu, i może trochę to wpłynęło na moją robotę, ale czy to powód, żeby mnie zwalniać?

Po drugie, to co z tymi papierami co mi dali? Czy powinienem coś z nimi zrobić, czy po prostu przyjąć do wiadomości i iść dalej?

Po trzecie, co z moim urlopem? Miałem zaplanowane wolne na wrzesień, już wszystko zarezerwowane, a teraz nie wiem co z tym zrobić. Czy mogę żądać od nich, żeby mi zapłacili za te dni, które miałem wolne?

No i ostatnie, co z moją emeryturą? Mam już swoje lata, i zastanawiam się czy to zwolnienie jakoś wpłynie na moją emeryturę?

Dzięki za pomoc, bo serio nie wiem co teraz robić. Czekam na wasze odpowiedzi.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka