Czy muszę zapłacić za szkody na rzeczy wynajmującego w moim mieszkaniu?

Mam pewien problem i potrzebuję Waszej pomocy w zrozumieniu pewnej kwestii prawnej. Otóż, wynajmuję mieszkanie od prywatnego właściciela od ponad roku i ogólnie rzecz biorąc, wszystko szło dobrze. Jednak ostatnio, podczas jednej z moich imprez u mnie w mieszkaniu, jeden z moich gości spowodował uszkodzenie pewnych rzeczy, które są własnością właściciela mieszkania.

Jestem zupełnie zielony w prawie i nie wiem, jakie są moje obowiązki jako najemcy w takiej sytuacji. Czy to ja muszę ponieść odpowiedzialność za te szkody i pokryć koszty naprawy tych rzeczy? Czy może to być odpowiedzialność gościa, który te szkody spowodował?

Z jednej strony czuję się odpowiedzialny za to, co dzieje się w moim wynajmowanym mieszkaniu, ale z drugiej strony nie jestem pewien, czy powinienem płacić za szkody, które spowodowała osoba spoza mojego gospodarstwa domowego.

Czy moglibyście mi pomóc w zrozumieniu moich praw i obowiązków w tej sytuacji? Czy istnieją jakieś przepisy w prawie cywilnym, które regulują takie sytuacje? Czy powinienem skonsultować się z prawnikiem w tej sprawie?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka