Spór o spadek - czy testament jest ważny?

Cześć wszystkim,

Mam problem i chciałbym zrozumieć, jak mogę go rozwiązać. Jestem jednym z trzech dzieci mojej zmarłej mamy. Niedawno dowiedzieliśmy się, że zostawiła testament, w którym cały jej majątek przekazuje mojemu bratu. Jestem trochę zszokowany, bo nigdy nie było żadnych wskazówek, że coś takiego planuje.

Mam wielkie wątpliwości co do tego testamentu. Po pierwsze, moja mama cierpiała na chorobę Alzheimera i była już w bardzo złym stanie, gdy go podpisywała. Nie jestem pewien, czy była w stanie zrozumieć, co robi. Po drugie, testament został napisany przez prawnika, który jest bliskim przyjacielem mojego brata. Wydaje mi się, że to jest co najmniej podejrzane.

Nie mam zamiaru pozostawić tego tak. Chcę dowiedzieć się, jak mogę zakwestionować ważność tego testamentu. Czy powinienem wynająć prawnika? Czy są jakieś terminy, które muszę spełnić, aby zakwestionować ten testament?

I co z resztą majątku mojej mamy? Myślę tutaj o rzeczach, które nie były wycenione w testamencie, jak biżuteria i meble. Czy one też automatycznie idą do mojego brata? A co z długami mojej mamy, których nie znamy?

Na koniec, czy jest szansa, że mogę cokolwiek z tego wygrać? Czy są jakieś przepisy, które chronią prawa dzieci, które są pominięte w testamencie?

Przykro mi, że muszę o tym wszystkim pisać, ale jestem naprawdę zrozpaczony i nie wiem, co robić. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka