Podział majątku

Witam Serdecznie mam pytanie odnosnie podizału majatku , opisze po krótce o co mi chodzi
Mam babcie która mieszka sama i jest włascicielem domu , ma córkę , jej syn nie żyje a po synie została 5 dzieci już pełnoletnich. W chwili obecnej dom jest w krytycznym stanie i córka babci wymyśliła sobie podiał majątku na wszystkie osoby czyli łącznie z babcią 7 osób , Ja osobiście do tego mieszkania nie posiadam do niego praw tylko jestem w nim zameldowana od urodzenia. Obecnie nie mieszkam juz tam od dłuższego czasu. Teraz pytanie jak to wygląda w sądzie kto ponosi koszty takiej rozprawy w sądzie , jak wygląda cała sytuacja związana właśnie z tym podziałem , ja osobiście nie chcę żadnego podziału ani żadnej części z tego domu , jak wygląda to po stronie prawnej, aby zrzec sie ewentualnego podziału i nie uczestniczenia nawet w rozprawie , w sadzie , Czy ogólnie rzecz biorąc skoro jestem zameldowana w tym domu ponsze jakiekolwiek odpowiedzialnosći związane z tym domem , bardzo prosze o odpowieź. A i jeszcze jedno pytasnie odnosnie samego domu jest na nim dach który jest wykonany w poźnych czasach i jest on z eternitu kto ponosi koszta zwiazane z liwkidacja i wywozem eternitu czy ja bedac tam zameldowanym a nie mieszkajaca osoba czy tylko wlaściciel. Bo wlascicielka mieszkania mówi ze wszyscy sa za to odpowiedzialni i ponoszą tego koszty. Co moge zrobic aby nie mieć problemów związanym z tym domem

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka