Nie płace podatku od zarobionych pieniędzy

Mam pytanie. Jako 20-letnia osoba studiująca, dorabiam sobie, sprzedając ubrania, sprowadzając rzeczy zza granicy i sprzedając je już w Polsce, oprócz tego robię grafiki na zamówienie. Średni zysk miesięczny to około 10-15tys. Luty był dobrym miesiącem, bo sprzedawałam gadżety walentynkowe i zarobiłam ok. 28 tys. na czysto. I jest problem. Nie mam żadnej firmy, jestem zielona w temacie podatków, a znajomi powiedzieli ze w przypadku kontroli skarbówki, będę miała duże kłopoty. Co mam zrobić, żeby robić to zgodnie z prawem i nie mieć konsekwencji za to co działo się wcześnie. Od około 4 lat sobie dorabiam online, sprzedając różne rzeczy (wcześniej konta w grach, własne serwery), nigdy mnie skarbówka nie skontrolowała, ale jednak boję się ze taki dzień może nadejść. Czy coś mi grozi?
I przepraszam, że rzucam tak cenami wprost daleko mi do osoby, która by się chwaliła zarobkami, ale mam wrażenie ze tu jest to konieczne, aby podkreślić skale. Wstawiam z anonima, aby nikt nie zasugerował, że chciałam się popisać przed znajomymi czy czymkolwiek.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka