Jak odwołać zrzeczenie się dziedziczenia?

Moi rodzice postanowili, że przekażą w darowiźnie dom mojej siostrze. Nie miałam nic przeciwko. Rodzice byli na konsultacjach u notariusza w tej sprawie i dowiedzieli się że ja muszę zrzec się spadku, żeby mogła być darowizna tylko dla siostrę. W piątek podpisałam z rodzicami akt notarialny zrzeczenia się spadku a teraz jestem przerażona, moja mama tak samo ciągle tylko płacze, bo ja się zrzekłam spadku po rodzicach i gdyby mojej siostrze coś by się stało to dom dziedziczą mamy siostry bo ja się zrzekłam spadku. Serce by mi chyba pękło gdyby siostry mojej mamy z którymi nie mamy najlepszych kontaktów byłyby spadkobiercami rodzinnego domu, nie chce w przyszłości żadnego zachowku po rodzicach od siostry. Żyjemy w zgodzie. Nie mam nic przeciwko temu, żeby moja siostra miała dom po rodzicach.
Czy to moje zrzeczenie było konieczne aby możliwa była darowizna tylko na siostrę?
Jak teraz można cofnąć to zrzeczenie się dziedziczenia?
Przepraszam, że tak chaotycznie,
Bardzo proszę o pomoc. Żałuję, że wcześniej nie poczytałam nic w tej sprawie tylko zaufałam w informacje, które mama dostała od notariusza.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka